Elu
Vägivallatu suhtlemise töötuba 24.03 kl 17
Teadlik suhe enda ja teistega – sissejuhatus Vägivallatu suhtlemise meetodisse ja eluviisi.
Sissejuhatavas töötoas vaatleme meie alateadlikke ehk õpitud/omandatud käitumisvõtteid ja kuidas need mõjutavad meie igapäevast suhtlemist nii enda kui teistega. Avame erineviad mina-tasandeid ja kuidas need on kujunenud. Modelleerime erinevaid suhtemänge, mida erinevad mina-tasandid loovad ja süveneme Kiige mängu ehk Ohvri ja Agressori dünaamikasse. Meis kõigis on need mina-tasandid olemas ja teadlikkus neist toetab meid kui soovime välja astuda käitumismustritest, mis meid enam ei toeta.
Anname vastuse:
- Miks ma tunnen, nagu tunnen?
- Mis või kes on põhjuseks mu tunnetel?
- Millest mu tunded räägivad ja kuidas see mõjutab mu suhteid?
- Millest räägivad erinevad mina-tasandid?
- Kuidas erinevad mina-tasandid võtavad vastutuse ja annavad vastutuse ära?
- Kuidas me võtame oma elus Ohvri või Agressori rolli?
- Kuidas astuda välja konflikte tekitavatest rollidest ja võtta teadlikult vastutus oma elu eest?
Töötuba on interaktiivne ja osalejad saavad kohapeal vaadelda oma igapäevaseid käitumis situatsioone läbi mina-tasandite.
Tagasiside osavõtjatelt:
„Vau, see on täpselt minu ja mu partneri suhe! Ma olen nii väsinud teise inimese eest vastutust võtmast. Kuidas ma seda muuta saan?“
„Ma täiega näen, kuidas ma võtan teatud olukordades Ohvri rolli. Nüüd tunnen juba kiiremini ära, kus ma seda teen ja saan reageerida teisiti, kui varasemalt“
„See oli minu jaoks väga oluline töötuba, sest sain aru, kuidas mu alateadlik käitumine minu lähisuhteid on mõjutanud. Ka näen ma selgemalt nüüd, mis mu partneriga toimub, kui ma käitun teatud moodi.“
Töötuba toimub Kaisa Marran Pilates Studios Tallinnas Pärnu mnt 27
Registreeru pilates@kaisamarran.com
Osalemistasu 35€ sularahas kohapeal või ülekandega
Strong, Balanced & Smart OÜ SEB EE641010220071907012
Vaata ja kuula Anneli ja Kaisa vestlus liikumisest ja suhtlemisest ning muustki elus olulisest
lõhestumine, kaos, areng
Olen nõus selle ammugi õpitud tarkusega, et enne pane hapnikumask hädaolukorras pähe iseendale ja seejärel kaaslasele. Kui hapnikumask peas, saad kaaslast aidata, kui oled hädas, või veel hullem surnud, ei saa sinult abi mitte keegi. Veel tean, et uppuja ei sahmi vees kõva häälega karjudes, ta säästab oma energiat pinnal püsimiseks ja hapniku saamiseks, kui oskab, ujub aegamööda kalda poole. Mulle tundub, et mõnigi tahab teistele enne hapnikumaski pähe suruda ja vaikse hulpijaga kontakti võtmise jätab pigem tundmatutele teistele. Ujumisoskus võib meid uppumissurmast päästa, kuid vahel vajame abistavat kätt, et viimane pingutus kellegagi ühise hingamise annaks. Ma vaatan meie ühiskonda, Eesti väikest armsat maad ja inimesi ning kirjutan, sest mul on arvamus.
Ei pea olema geenius, et saada aru protsesside normaalsest toimimisest. Kui miski on kestnud ja kestnud, näiteks stabiilne töökoht, turvaline abielu tervikliku perekonnaga, kindlas suunas liikuv ühiskond, rahu ja vaikus hinges, siis ühel päeval hakkab vaikselt täitunud kinnine paak lõhenema. Inimene on energiakogum, inimene on liikuv, inimene on muutumises, muutumine peab leidma väljundi. Surve all pudel lööb korgi maha, lühises elektrijuhtmed löövad korgid välja, pinges inimene plahvatab emotsionaalselt. Kui väljundit isiksusekeskselt ei teki, st lapsel jääb trennis või muusikatunnis käimata, emal jääb töö ja kodu kõrvalt käsitöögrupis või tantsutunnis osalemata, isal pole pere ja töökohustuste kõrvalt teiste sookaaslaste seltsis mahti oma testosterooni-voolu kossu-trennis, jooksurajal, majaehitusel rakendada, siis pinge koguneb ja süüteaine kuhjub. Positiivse laenguga, lõhestumata koostegemine saab sündida ainult rahuldatud indiviidide ühistöös. Lase pinge aegamööda välja, et see plahvatamiseni ei koguneks.
Inimesed loovad endale koosmeeles elamiseks ühiskonna, mille suures mudelis on väikesed, personaalsemad üksused. Iga inimene omas ja suures ühiskonnas on eraldiseisev, teistega ühenduses olev energiakogum. Igal inimesel on oma arvamus, tõekspidamised, elamistavad, mille rakendamiseks otsitakse kaaslane, kellega luuakse miniühiskond - pere. Kui loodud peres pole keegi toimuvaga rahul ja tema energia ei saa voolata, kusagil on lühis, siis ta soovib seda väljendada, energia liikuma panna. Kui energia oma pere sees ja lähemate sõprade seltskonnas ei voola, rahuldust on vaja otsida kaugemalt, siis kandub inimese isiklik lugu suurde ühiskonda. Viimaste nädalate jooksul oleme näinud sedavõrd paljude isiklike lugude esitamist ühiskonna teatrilaval, et vajame nüüd etendusest veidi puhkust. Ma isiklikult tunnen, et olen täna pärast valimiskampaaniaid palju motiveeritum tegelema iseendaga, et minu personaalsed jamad teiste ette paiskamata jääksid, ühiskonna liikmena oma panuse võimalikult tsiviliseeritult anda saaksin. Ma arvan, et mul pole vajadust kellegi peale vihastada, kui tunnen selja taga ja enda ümber pere ja sõprade toetust. Kui aga olen parasjagu õrnas kohas, ei pea seda ühiskonda välja valama minema, oma probleemidele valimiskasti juures lahendust otsima. Anneli Pillega eelmisel nädalal järjekordset Pilatese-vestlust tehes tajusin taas selgelt, kui oluline on isiklik areng, vägivallatu vihakõneta suhtlus ja ühiskonnas kohalolek tervislikul isiklikul tasandil. Ma tunnen üha selgemalt, et Pilatese-õpetaja ja refleksoloogi töö, mida teen on tänases Eesti super-vajalik, sest aitab inimestel tervem ja tugevam olla, nii kehaliselt kui vaimselt. Liikumine ja isiklik areng pole isekas ja ülbe, vastupidi, see loob parema aluse grupis rahumeelselt tegutsemiseks ja oma panuse andmiseks.
Kui ühiskond on juba piisavalt kaua turvaliselt arenenud, sõdade, kuritegevuse ja suure kaoseta, siis pole ühist vaenlast, kelle vastu astuda. Loogiline. Ma tean veel ka sellist tõde, et sõja vältimiseks on parim moodus selleks valmistumine. Seda tarkade riikide valitsused teevadki. Mängi malet, siis saad aru, kui olulised on strateegiad, muidu tuleb kiire kaotus või pikk vaevaline lahing. Kaua kestev malepartii näitab muidugi vastaste võrdsust ja nutikas on rõõmustada, et su ümber on targad inimesed. Kuid eks ole mõistlik oma oskusi teistegi tarkadega võrrelda, teadmaks, kas on vajalik oma ettevalmistust, keskendumisoskust, tähelepanu jaotamise suutlikkust ja rahulik püsimise võimet edasi arendada. Täiskasvanulikke suhtlemisoskusi omamata tekib äge reaktsioon, purskub kogunenud emotsioon, mis võib lõhkuda sind ennast ja teisi. Vihastades püsti karata ja malelaud ümber tõugata pole lahendus, üldse mitte. Kes sinuga niimoodi käitudes hiljem mängida tahaks? Seesmiselt rahutuna on võimalik vaenlane välja mõelda, luua oma ellu see miski puuduv, mis esialgu elevust ja tegutsemistahet tekitab, hiljem, soovitut saavutamata, solvumise pärast võitlusesse ajab, süüdlasi ja võitluskaaslasi paneb otsima.
Minu arvates on solvunult räusates ja ähvarduste saatel ühiskondliku malelaua ümber lükkamine lapsik, peresiseseid konflikte peegeldav rumal käitumine. Rahulik teiste kuulamine, iseenda isikliku arenguga tegelemine, suhtlusoskuse lihvimine viivad kaugemale, õpetavad alajaamas õiget süsteemi ehitama, et võimalikult väheste lühistega võimalikult pidevalt valgust ja soojust jaguks.
Mul on veel üks teada tõde, mida siinkohal jagada tahan. Inimese isiklikud protsessid elus kulgevad just nii vaevaliselt kui pikk ja raske on olnud tema ilmaletulek. Emad, vaadake oma lapsi selle pilguga ja uskuge, see aitab teil neid paremini mõista. Mõne kaose kestmist tuleb vanematel ja kogenumatel lihtsalt rahulikult kõrvalt vaadata ja kannataja arengusse minekut oodata.
Edu sulle oma enese "mina" arendamisel!
Oleme siin, et saaksite treenida
Head Pilatese treeningu tegijad,
Kaunist kevadist aega ja peagi saabuvat kevadet kõigile!
Oleme Anne ja Irisega jätkuvalt toimekad ja juhendame igapäevaselt treeninguid.
Kirjuta pilates@kaisamarran.com, kui soovid Pilatest teha.
Parimate tervitustega
Kaisa
:-)
Baastaseme matitreening N kl 12.45
Alates 20. jaanuarist toimub neljapäeviti kl 12.45 baastaseme mati rühmatreening Kaisa juhendamisel.
Rühmaga liitumiseks
- kirjuta juba nüüd pilates@kaisamarran.com, et oma soovist teada anda,
- võta Pilatesega alustamiseks 1-2 individuaaltundi nagu see meie stuudios tavaks on,
- hakka neljapäeviti kl 12.45 teistega koos treenimas käima.
Sügis stuudios on alanud
Täna on kirjutamise päev, üle hulga aja.
Aga ainult natuke. Alati pole palju vaja.
Ole julge, tee seda toredat või põnevat, millest ammugi unistanud ja mõelnud oled. Tee eeloleval nädalavahetusel, tee homme, tee kohe täna. Sa oled seda väärt.
Treeni suvel!
Tere, head Pilatese treeningu ja KMPSi sõbrad!
Oleme alati arvanud (ja teeme seda ka edaspid), et suvi on treenimiseks hea aeg, sest keha on pigem soe, painduv ja liikumisvalmis, selga tuleb panna vähe riideid. Samuti on puhkuse ajal mõtted tööst eemal ning saad need paremini iseendaga tegelemisele suunata.
Meiega saad võimelda läbi suve. Rühmatundides teeme väikese pausi 19. juulist 15. augustini, sel ajal saad võtta individuaaltunde. Registreerime osalejaid ka juba augusti ja septembri tundidesse.
Anna endast märku kirjutades pilates@kaisamarran.com ning tule trenni!
Astume suure sammu uude aastasse!
Tere, head KMPSi sõbrad ja jälgijad!
On olnud huvitav, kohati väga segane ja väljakutseid pakkuv aasta. 2020. aastal saadud õppetunnid jäävad kauaks, kui mitte alatiseks, meelde. Meil on palju, mille üle rõõmustada, sest iga õppetund annab uusi oskusi ja lisab tarkust. Stuudio suurimad muutused sel aastal olid füüsiline kolimine uuele aadressile ja väga paljude treeningute kolimine online´i. Kogu maailm muutus ja meie koos maailmaga. Kohanemine tagab edu. Näeme palju võimalusi edasiminemiseks ja möödunu eest tänulik olemiseks. Loodame, et ka teie mõtlete nii ja saame koos jätkata.
Täname teid kõiki meiega võimlemast ja Pilatese treeningusse uskumast!
Meil on teile aastavahetuseks üks väike kingitus. Loodame, et võtate selle lahkesti vastu ja kasutate hoolega. Juuresolev link viib Kaisa juhendatud pooletunnisele treeningule, mille ta teie jaoks salvestas. Ehk saad selle video abil täita oma uue aasta alguse lubaduse võimlema hakata või turvaliselt Pilatest proovida (Pilatese stuudiosse praegu ju minna ei saa, aga julged vabandusi ei otsi! ). Või ehk saad siit innustust liikuda ja teha seda endale sobivaimal viisil. Võib-olla aitab selle väikese treeningu tegemine ja nädala jooksul igapäevane sooritamine sul hea enesetunde saavutada. Proovi, sul ei ole midagi kaotada!
Soovime teile mõnusat, kindla sammuga astumist uude, loodetavasti hulga rõõmsamasse aastasse 2021!
Kaisa, Aire, Evelyn, Anne, Krislin, Indrek, Enel, Iris ja Kaisa Marran Pilates Studio Pärnu mnt 27 Tallinnas.
Teen, sest tahan.
Kas sa pead täna midagi tegema? Pead ehk ühe või kaks kirja valmis kirjutama, lapsele autoga vastu sõitma või süüa tegema? Pead selle nädala jooksul enda jaoks aega leidma (et teha täpsemalt mida?) või sõbrale külla minekuks kingituse ostma? Või pead tööd tegema?
Kes ütles, et sa neid vajalikke tegevusi tegema pead? Keegi ei öeldnud, sa lihtsalt tead, et pead? Kõik peavad? Korralik pereinimene või kaaslane peab? Töötaja peab oma töö ära tegema?
Ühtegi tegevust ei ole tore teha, kui seda tegema peab. Eriti kui keegi justkui käskis ja see on normaalne, et teatud asju tegema peab. Anonüümsus on laialivalguv ega ole sinu isiku ja isikliku sooviga seotud. Pane oma soovidele ja tegudele nimi ning vaata neile uuesti otsa. Kas nad meeldivad sulle või soovid veidi koristada, tolmu ja prahi minema pühkida, mittekantavad riided taaskasutusse viia? ;-)
Mida sa teha tahad? Mis sind õnnelikuks teeb?
Mind teeb õnnelikuks:
- oma lastega koos olemine
- abikaasaga aja veetmine
- kirjutamine
- õpetamine
- professionaalse treeneri juhendamisel liikumine
- piisav puhkamine
- hea taimesöögi söömine
- sõpradega rääkimine
- filmide vaatamine
Ja nüüd ütlen iga mind õnnelikuks tegeva asja kohta, mida viimasel nädalal teinud olen või mida kohe-kohe teen:
- viisin koos abikaasa ja keskmise lapsega kõige noorema spordilaagrisse kohale, olime selleks koos autos ning saime juttu ajada; käisin abikaasa ja keskmise lapsega lõunat söömas; käisin kahe vanema lapsega keskmise sünnipäeva õhtul väljas söömas; sõitsin koos vanima lapsega hommikul vara oma stuudiosse ja juhendasin talle seal Pilatese tunni; sööme perega ühiselt õhtusööki; ma ei tööta enam nädalavahetustel, vaid olen vaba, et olla rohkem lastega; lähen täna noorimale lapsele spordilaagrisse järgi ega otsinud kedagi teist, kes ta koju tooks;
- käisin abikaasa ja keskmise lapsega lõunat söömas; abikaasa tuli mulle õhtul tööle järgi ja läksime koos koju; sööme kodus koos õhtusööki ja räägime oma jutud; abikaasa kutsus mind restorani õhtusöögile, millele muidugi jaatavalt vastasin ja seda juba ootan; ma ei tööta enam nädalavahetustel, vaid olen vaba, et olla rohkem abikaasaga; käisime perega eelmisel nädalavahetusel külas nii minu kui abikaasa vanematel;
- istun kodus ja kirjutan, kuulates samal ajal mulle sobivat muusikat, mis keskenduda aitab (kõrvaklapid selleks on minu jaoks parimad võimalikud, mitte juhuslikud);
- juhendan sel nädalal stuudios 17 Pilatese tundi; eelmisel nädalal õpetasin ja järgmisel nädalal õpetan taas ka koolis inglise keele tunde 3.klassile programmi järgi, mis mulle väga sümpatiseerib (mulle meeldib professionaalide loodud programmide järgi õpetada ja nendele oma teadmisi-oskusi lisada; praegu on koolivaheaeg);
- võimlen Kathryn Ross-Nashi videode ja soovituste järgi ning alustan novembris tema juhendamisel 3-kuulist videotreeningprogrammi (treenin ennast ja õpin oma uute kogemuste kaudu teisi paremini juhendama); jätkan oma õpetamisoskuste parandamiseks KRN Red Thread õpetajakoolitusel õppimist;
- kõnnin piisavalt rahulikult, ei torma ja olen selleks oma päevad õigesti planeerinud; õhtul lähen piisavalt vara voodisse, et enne magama jäämist rahuneda ning hommikul puhanult ärgata; lõpetasin nädalavahetusel töötamise, et piisavalt puhata, õnnelikum olla ja mitte liiga sageli väsimuse tõttu haigeks jääda;
- kogu me pere toitub üha tervislikumalt ja võimalikult taimselt; välja süües valin söögid, mis minus väsimuse asemel hea tunde tekitavad;
- käisime abikaasaga sõpradel külas ja ajasime mõnusalt juttu, mis meid kõiki huvitas;
- vaatasin abikaasaga koos kodus kaks filmi.
Mida sulle teha meeldib ja mida sa sellest kõigest nädala jooksul teinud oled? Kui tead, mida sulle meeldib, siis ei pea sa enam midagi tegema, vaid teed seda, mida soovid teha. Nii käitudes kogud enda ümber inimesed, kellega koos meeldib sul olla ja kes samal põhjusel ka sinuga soovivad olla.
Koosta nimekiri ja kirjuta iga punkti kohta, mida selleks teinud oled. Ja kui pole teinud, siis hakka tegema. :-)
Kirjutamiseni ja tegemiseni!
Kaisa
Rahu minu enda sees
"Mida rohkem on rahu meis endis, seda rohkem on rahu meie rahutus maailmas."
Etty Hillesum (1914-1943)
Olen 15 aastat Pilatese harjutusi teinud, härra Pilatese loodud geniaalselt treeningsüsteemi õppinud ja õpetanud. Minu elus, kehas, meeltes ja emotsioonides on nende aastate jooksul palju erinevaid sündmusi toimunud. Ma olen kasvanud väiksemaks. Jah, väiksemaks, sest keskendumine on aidanud rahuneda, rahunemine on aidanud süveneda ning süvenemine on lasknud põhjalikult õppida.
Õppimine kestab. Mu elus on Kathryn Ross-Nashi periood. Mõistan iga päevaga rohkem, näen lähemale ja usun sügavamalt. Usun ka Etty Hillesumi ülaltoodud ütlusesse väga selgelt, sest tajun rahunemist ja rahu enda sees läbi oma vähenemise. Ma saan üha täpsemini aru, mida Joseph Pilates mõtles, kui rääkis sellest, et kogu maailma inimesed peaksid tema treeningsüsteemi harrastama, sest siis on nad õnnelikumad ja rahulikumad ning see omakorda loob maailmas rahu. Pilates tõesti rääkis seda ja uskus, et tema treeningmeetodi järgimine toob maailma rahu. Pilates elas perioodil, mil toimusid mõlemad maailmasõjad ning emigreerus Saksamaalt USAsse ka põhjusel, et talle ei sobinud II ilmasõja eelne Saksamaa juhtide poliitika. Samas uskus härra Pilates, et tema treeningsüsteem peaks sõjaväes kohustuslik olema.
Miski siin ilmas pole uus, on vaid vaja kuulata ja vaadata, lasta endale õpetada ja õppida, otsida ja leida rahu enda sees, et maailmas oleks rohkem rahu.
Jäta midagi tegemata ja vaata lehtede kolletumist, ehk leiad siis endas rohkem rahu, tunnetad paremini oma keha, vaimu ja emotsioonide vajadusi ning teed seejärel valikuid, mis sinu teekonda toetavad.
Kohtumisteni rahulikumas maailmas!
Kaisa
Stuudios toimub, tule trenni!
Ahoi, Pilatese fännid!
Sügis on täies hoos ja meie rühmatundide plaan on järgmine:
Rühmatunnid stuudios alates 01. oktoober 2020
E 18.00 MAT baastase (sobib sulle, kui oled varem juba Pilatest teinud ja tead, mis on jõukese, keskjoon ja roiete-puusade ühendus) / Iris
T 17.30 MAT L1 / Krislin või Indrek
K 08.00 MAT kesktase / Kaisa
K 17.30 MAT treening kõigile / Kaisa
N 12.00 Mat baastase / Iris
N 18.00 Reformer / Krislin või Indrek
R 17.00 Tower kesktase / Kaisa
Treenimiseni stuudios!
pilates@kaisamarran.com
mob 58877301
+372 5887 7301
pilates@kaisamarran.com